Toppbild

Kontakta oss

Just nu har vi hög arbetsbelastning på våra livsmedelsinspektörer. Därför kommer vi att från och med 17 maj införa telefontider under en begränsad period.

Telefontiden är vardagar kl. 13-15.

 

Miljöenheten

Anna Hammarström
Miljöchef
anna.hammarstrom@strangnas.se
  

Susanne Källgren
Administratör
susanne.kallgren@strangnas.se
 

Jens Doverborg
Miljöinspektör
Miljöskydd, nedskräpning, hälsoskydd, utsläpp olyckor, radon
0152-292 83
jens.doverborg@strangnas.se
 

Jennie Lidström
Miljöinspektör
Enskilda avlopp, värmepumpar, dricksvatten, köldmedier
0152-292 88
jennie.lidstrom@strangnas.se
 

Miranda Lagerström
Miljöinspektör
Enskilda avlopp, miljöskydd, nedskräpning, renhållningsdispenser
0152-292 92
miranda.lagerstrom@strangnas.se
 

Eric Zetterman
Miljöinspektör
PCB, Miljöskydd, värmepumpar, utsläpp olyckor, enskilda avlopp, renhållningsdispenser, lantbruk
0152-292 93
eric.zetterman@strangnas.se
 

Linda Landin
Miljöinspektör
Avlopp och lantbrukstillsyn
0152-292 85

linda.landin@strangnas.se
 

Samantha Augustsson
Miljöinspektör
Hälsoskydd, Tobak, läkemedel, Radon, Inomhusmiljö, Bostads klagomål
0152-292 91
samantha.Augustsson@strangnas.se 
 

Theresa Sandstedt
Miljöinspektör
Avlopp och köldmedia
theresa.sandstedt@strangnas.se
 

Frida Enander
Livsmedelsinspektör
Livsmedels kontroll, Livsmedelstillsyn
0152-299 96
frida.enander@strangnas.se

Thomas Petersson
Livsmedelsinspektör 
Livsmedelstillsyn
0152-292 87

thomas.petersson@strangnas.se
 

Karolina Biel
Miljöinspektör (föräldraledig)
Livsmedelstillsyn
karolina.biel@strangnas.se

Uppdaterad 2018-06-15

Strängnäs kommun, 645 80 Strängnäs | telefon 0152-291 00 | fax 0152-290 00 | e-post kommun@strangnas.se | organisationsnummer 212000-0365

  >