Toppbild

Kontakta oss

Telefontid till livsmedelsinspektörerna

Just nu har vi hög arbetsbelastning på våra livsmedelsinspektörer. Därför har vi nu infört telefontider då livsmedelsinspektörerna kan kontaktas. Har ni frågor till oss gällande livsmedelskontroll är deras telefontid:

Vardagar kl 13-15.

Telefontiden gäller i dagsläget endast de inspektörer som arbetar med livsmedelstillsyn, inte övriga inspektörer.

 

Miljöenheten

Anna Hammarström
Miljöchef
0152-292 96
anna.hammarstrom@strangnas.se
  

Jens Doverborg
Miljöinspektör
Miljöskydd, nedskräpning, hälsoskydd, utsläpp olyckor, radon
0152-292 83
jens.doverborg@strangnas.se
 

Jennie Lidström
Miljöinspektör
Enskilda avlopp, värmepumpar, dricksvatten, köldmedier
0152-292 88
jennie.lidstrom@strangnas.se
 

Miranda Lagerström
Miljöinspektör
Enskilda avlopp, miljöskydd, nedskräpning, renhållningsdispenser
0152-292 92
miranda.lagerstrom@strangnas.se
 

Eric Zetterman
Miljöinspektör
PCB, Miljöskydd, värmepumpar, utsläpp olyckor, enskilda avlopp, renhållningsdispenser, lantbruk
0152-292 93
eric.zetterman@strangnas.se
 

Linda Landin
Miljöinspektör
Avlopp och lantbrukstillsyn
0152-292 85

linda.landin@strangnas.se
 

Theresa Sandstedt
Miljöinspektör
Avlopp och köldmedia
0152-292 82
theresa.sandstedt@strangnas.se
 

Frida Enander
Livsmedelsinspektör
Livsmedelskontroll, Livsmedelstillsyn
0152-299 96
frida.enander@strangnas.se

Thomas Petersson
Livsmedelsinspektör 
Livsmedelstillsyn
0152-292 87

thomas.petersson@strangnas.se
 

Karolina Biel
Miljöinspektör (föräldraledig)
Livsmedelstillsyn
karolina.biel@strangnas.se

Uppdaterad 2018-09-21

Strängnäs kommun, 645 80 Strängnäs | telefon 0152-291 00 | fax 0152-290 00 | e-post kommun@strangnas.se | organisationsnummer 212000-0365

  >