Toppbild

Kontakt

Här hittar du Thomasgymnasiets centrala kontaktpersoner och deras ansvarsområden. Fler kontaktuppgifter hittar du i personallistan.


Skolledning

Daniel Moberg, rektor

Telefon: 0152-294 54
E-post: daniel.moberg@strangnas.se

Katrin Eriksson, biträdande rektor

Telefon: 0152-298 57
E-post: katrin.eriksson@strangnas.se

Ansvarig för: Culinary Craft, El & Energi, Ekonomi, Samhällsvetenskap- samt Teknikprogrammet.

Lena Puman, biträdande rektor

Telefon: 0152-294 52
E-post: lena.puman@strangnas.se

Ansvarig för: Aspen, IM, Handel & Administration samt Vård- & Omsorgsprogrammet.

 

Administration/projektledning


Telefon: 0152-294 50
Öppet: 08.00-12.00, 13.00-16.00

Ann-Sofi Lundström, assistent/elevadministration

Telefon: 0152-293 62
E-post: ann-sofie.lundstrom@strangnas.se

Susanne Arvidsson, assistent/personalredogörare

Telefon; 0152-294 51
E-post: susanne.arvidsson@strangnas.se 

Susanne Tingstedt, projektledare

Telefon: 0152-294 56
E-post: susanne.tingstedt@strangnas.se

 

Studie- och yrkesvägledning

Tarja Krödel, studie- & yrkesvägledare

Telefon: 0152-298 56
Ansvarig för: Culinary Craft, El & Energi, Ekonomi, Samhällsvetenskap samt Teknikprogrammet.

Sara Almgren, studie- & yrkesvägledare

Telefon: 0152-294 73
Ansvarig för: Aspen, IM, Handel & Administration samt Vård- & Omsorgsprogrammet.

 

Elevhälsa

Joachim Sandberg, skolläkare

Träffas efter överenskommelse, kontakt via skolsköterskan.
Har ansvar för skolrelaterade hälsoproblem.

Anette Rydelius Sandberg, skolsköterska

Telefon: 0152-295 07
E-post: anette.rydeliussandberg@strangnas.se

Birgit Persson, skolkurator

Telefon: 0152-298 55 
Mobil: 070-842 92 86
E-post: birgit.Persson@strangnas.se

Uppdaterad 2018-08-27

Strängnäs kommun, 645 80 Strängnäs | telefon 0152-291 00 | fax 0152-290 00 | e-post kommun@strangnas.se | organisationsnummer 212000-0365

  >