Press- och informationsmaterial

Välkommen till Strängnäs kommuns pressida. Här har vi samlat länkar till information som du som journalist kan ha nytta av.     

Behöver du tala med någon som kan guida dig rätt? Välkommen att kontakta kommunikationsavdelningen.

Kontakta oss

Du är välkommen att skicka ett mejl till vår funktionsbrevlåda kommunikation@strangnas.se

eller kontakta någon av oss direkt här:

Kommunikationschef

Mattias Johansson
0152-291 07
mattias.johansson@strangnas.se

Kommunikatör

Sanna Mikkola
0152-291 12
sanna.mikkola@strangnas.se

Kommunikatör

Sofia Aldestorm
0152-290 42
sofia.aldestorm@strangnas.se

Kommunikatör

Stina Lorentz Pantzar
0152-290 71
stina.lorentzpantzar@strangnas.se

Kommunikatör, vikarie (halvtid)

Hanna von Zweigbergk
0152-291 14
hanna.vonzweigbergk@strangnas.se

Digital kommunikatör

Theresa Westermark 
0152-290 46
theresa.westermark@strangnas.se

Utvecklare, digitala kanaler

Thomas Olsson
0152-292 23
thomas.olsson@strangnas.se

AD/kommunikatör

Susanne Viborg
0152-290 57
susanne.viborg@strangnas.se

Kommunikatör (halvtid)

Helena Bränneby (föräldraledig)
0152-291 14
helena.branneby@strangnas.se

Skriv ut
Senast uppdaterad: 6 april 2021